Обладнання для STEM-освіти Leave a comment

У вирії стрімкого розвитку інноваційних технологій, залишається відкритим питання щодо перспективи навчання та виховання сучасних школярів. З цією метою була запроваджена STEMосвіта, під поняттям якої лежить комплекс освітніх напрямів із практичним застосуванням отриманих знань. Та чи можна швидко та ефективно створити умови для впровадження STEM-освіти у сучасній школі? 

ОРГАНІЗАЦІЯ STEMОСВІТИ: З ЧОГО ПОЧАТИ ТА НЕОБХІДНЕ ОБЛАДНАННЯ 

Для реорганізації навчання в сучасних школах, необхідно почати із перекваліфікації вчителів. Зміни принципів викладання – це процес досить тривалий. STEMосвіта потребує деякого часу для ефективного впровадження в навчальний процес.  

Оптимальним варіантом для підготовки навчальних програм стане залучення іноземних колег. Таким чином можна адаптувати перевірені ефективні прийоми до реалій НУШ, а також розробити власні авторські методики. 

Обладнання кабінету 

Невід’ємною частиною розвитку STEMосвіти є наявність сучасного обладнання. Щоб облаштувати окремі лабораторії під різні напрямки освітні необхідне фінансування.  

Щоб створити необхідні умови при помірному кошторисі, необхідно встановити інтерактивну панель. Це пристрій, в комплект до якого йдуть спеціальні датчики та додатки, завдяки яким урок можна перетворити в цікавий дослідницький центр. За допомогою датчиків інтерактивної панелі можна: 

  1. Виміряти рівень освітленості у кабінеті. 
  2. Проаналізувати склад ґрунту. 
  3. Виміряти артеріальний тиск. 

Отримані показники можна вивести на сенсорний екран та одразу проаналізувати. Працювати з інтерактивною панеллю безпечно та швидко. 

В роботі з мультимедійним екраном можливе також бездротове приєднання смартфонів. Завдяки цій функції, можна виводити на екран підготовлену інформацію та в онлайн-режимі транслювати відео-записи. Це допоможе в організації колективної роботи учнів. 

Інтерактивна панель стане незамінною у демонстрації тривимірних моделей. 

ПЕРСПЕКТИВИ STEMОСВІТИ 

Комплекс методик STEM формує в учнів критичне мислення та науковий підхід до вирішення життєвих питань. Розвиток цих навиків потребує часу та зосередженості. Інноваційні технології потрібно залучати, починаючи з молодших класів. 

Інтерактивна панель допоможе зацікавити шестирічних школярів та провести заняття на високому рівні. У середній школі, потрібно поступово ускладнювати завдання та інформувати учнів про професії, пов’язані з певними напрямами. А у старших класах – переходити до серйозного поглибленого вивчення галузі з перспективами подальшого працевлаштування. 

Чим швидше STEM-освіту запровадити у сучасних школах, тим раніше можна отримати освідченні кадри. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *